Archiv nabídek

Česko-německá Polička po 20 letech. Buďte u toho!

8. česko-německé setkání mládeže, Terezín 2014 (Foto Filip Singer | Tandem Plzeň)

Ještě máme volná místa – přihlásit se můžete do 31. 8. 2016!

Letos je tomu už 20 let, co se v malebné východočeské Poličce uskutečnilo historicky první česko-německé setkání mládeže. Do Poličky se tenkrát sjelo přes 150 účastníků a mnoho známých osobností, včetně prezidentů obou zemí, Václava Havla a Romana Herzoga.

Letos v září se v městě Polička uskuteční česko-německé setkání (v pořadí už deváté) znovu, konkrétně od 23. do 25. 9. 2016. Znovu se potkají mladí lidé z Česka a z Německa a mezi hosty nebudou chybět účastníci setkání z roku 1996. V nabitém programu od pátku do neděle se účastníci budou věnovat rozličným tématům jako například otázkám migrace a menšin, česko-německé spolupráci v oblasti kultury, zjistí, jak si i bez znalosti němčiny vzájemně porozumět a budou mít příležitost přispět svými nápady k dalšímu rozvoji vzájemné spolupráce. Program bude od pátečního večera do nedělního odpoledne v několika blocích, kdy si účastníci budou moci vždy vybrat téma, které je zajímá.

Na setkání se mohou přihlásit všichni zájemci ve věku 16–26 let. Přihlášky jsou otevřeny do 31. 8. 2016. Hlásit se můžete prostřednictvím online formuláře. Na základě motivace a zájmu bude z došlých přihlášek vybráno 30 českých účastníků. Znalost němčiny není podmínkou, tlumočení bude zajištěno. Účastníkům zajistíme ubytování, stravování, program po celou dobu trvání akce a cestovní výdaje do výše 200 Kč. Účastnický poplatek činí 400 Kč.

Program setkání včetně témat workshopů

Jsme i na Facebooku! Událost naleznete na adrese: https://www.facebook.com/events/1740262592871225/

Těšíme se na vás!

Setkání pořádá Česká rada dětí a mládeže společně s Německým spolkovým kruhem mládeže, městem Polička a Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Setkání se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Mediálním partnerem setkání je ADAM.cz.

Pořadatelé, partneři a podporovatelé 9. cesko-německého setkání Polička 2016

Napsal: Marek Krajči

Ke stažení

Příloha k článku ke stažení

Fotogalerie k článku