Archiv nabídek

Jak na česko-německé projekty? Dozvíte se na informačním dnu v Přešticích

Logo Tandemu – Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže

Rádi bychom vás pozvali na Regionální informační den (nejen) pro pedagogy, 20. května 2017 v Přešticích (Plzeňský kraj), který je již druhým ze čtyř informačních dnů, na nichž bude představen projekt Sousední světy – Nachbarwelten, práce medinautů, příklady česko-německých jazykových a mediálních projektů, možnosti financování přeshraničních projektů. Účastníky metodicky podpoříme při tvorbě projektů, které mohou realizovat ve vlastním zařízení. Prostor bude také na výměnu zkušeností s kolegy ze sousední země a dotazy na projektové pracovníky.

Seminář je pořádán v rámci nového projektu  Koordinačních center česko-německých výměn mládeže Tandem, určeného pro všechna zařízení pracující s dětmi ve věku od 3 do 8 let. Česko-sasko-bavorský projekt Sousední světy – Nachbarwelten (Česko-německé jazykové a mediální projekty pro děti od 3 do 8 let), spolufinancovaný z prostředků Evropské unie, je určen všem, kteří chtějí ve svých zařízeních uskutečnit česko-německé jazykové a mediální projekty.  Více informací o projektu naleznete  na webových stránkách www.sousednisvety.info. Rády vám je také poskytnou projektové pracovnice.

V letech 2017–2018 budou pořádány dva tyto semináře v České republice, jeden v Bavorsku a jeden se již uskutečnil v Sasku. Semináře se mohou zúčastnit zájemci z celého projektového území zdarma. Znalosti a zkušenosti s realizací přeshraničních projektů nejsou podmínkou. Seminář probíhá v českém a německém jazyce a je simultánně tlumočen.

Přihlašování je možné pouze online do 10. května 2017 prostřednictvím přihlašovacího formuláře.

Pro další informace a dotazy kontaktujte Evu Danielovou, pedagogickou pracovnici, email: danielova@tandem-org.cz, tel.: +420 377 631 490.

Předběžný program naleznete v příloze ke článku.

Napsal: Marek Krajči

Ke stažení

Příloha k článku ke stažení