Archiv nabídek

Potkejte sousedy sousedů během doby koronaviru

On-line filmový festival Meet the Neigbhours of the Neighbours

V dnešních časech různých omezení spojených s bojem proti nemoci způsobené koronavirem je pro mladé lidi prakticky nemožné poznávat jiné země, lidi a kultury, jak byli zvyklí doposud. Proto Evropská komise pořádá on-line filmový festival Potkejte sousedy sousedů během doby koronaviru prostřednictvím streamovací platformy FestivalScope.org. Z vybraných kvalitních filmů se dozvíte o lidech z jiných zemí, o jejich životě a kultuře a napomůžete tak k vzájemnému porozumění a dialogu mezi kulturami – diváci z Evropy se můžou dívat na dvacítku filmů od tvůrců z Afriky a Středomoří, kteří naopak můžou zhlédnout kolem dvaceti evropských filmů.

Dívat se můžete do 4. června 2020. „Vstupné“ zdarma. Ale pozor, nabídka snímků bude každý týden jiná, tak neváhejte. Navíc každý film je určen pro maximálně 1000 diváků podle hesla „kdo dřív přijde, ten se kouká“.  Dívejte se na adrese: www.festivalscope.com/meetafrica

Filmy jsou v původním znění, s titulky v angličtině, případně dalších světových jazycích. Další informace naleznete v letáku a informačním balíčku.

Přejeme příjemný a obohacující filmový zážitek!

Napsal: Marek Krajči