Archiv nabídek

WIMUN – simulace OSN, které se můžete zúčastnit

Logo YMCA

Letos se poprvé můžete zapojit do světové mezinárodní simulace OSN s názvem WIMUN, která dostala již několikrát prestižní mezinárodní ocenění nejlepší velké konference roku, a která je i největší simulací OSN na světě, a to v rámci programu YMCA (akci pořádá YMCA v Kolumbii).

Každý účastník se stane delegátem za určitou zemi, jejíž zájmy pak na konferenci reprezentuje. Účastní se simulací jednání a vyzkouší si, jak takové jednání probíhá. Podle svého zájmu pak během jednání může řešit různá zajímavá témata (týkající se ekonomiky, politiky, případně lidských práv apod.). Celý program probíhá v anglickém jazyce. Účastník po absolvování programu získá certifikát.

YMCA Kolumbie pro zájemce, kteří se simulace zúčastní, organizuje před konferencí krátký kurz, který účastníka na simulaci připraví, a pak i krátké setkání po simulaci.

  • Samotná simulace probíhá o víkendech 30. 10. – 1. 11. a 7.–8. 11. 2020, a to každý den na 3 hodiny.
  • K tomu proběhnou ještě i přípravné setkání vždy v říjnovou sobotu na 90 minut – 10., 17. a 24. 10. 2020.
  • Po simulaci proběhnou i následná setkání opět každé na 90 minut, a to v těchto termínech o listopadových sobotách: 14., 21., 28. 11. 2020.

Program proběhne online přes jednoduchý program Zoom.

Kdo se může účastnit?

  • kdokoli ve věku 14–30 let,
  • schopný domluvit se anglicky,
  • nejlépe se zájmem o mezinárodní vztahy,
  • kdokoli, kdo by měl zájem třeba takovýto program také jednou organizovat (např. vlastní model OSN), se může zúčastnit jako pozorovatel (zde není věkové omezení).

Cena programu: 190 USD (cca 4 300 Kč), v ceně je zahrnut jak přípravný program kolumbijské Ymky, tak účastnický poplatek na simulaci jako takovou

Více informací…

Zájemci se mohou přihlašovat do středy 30. 9. 2020, a to na adrese ymca@ymca.cz, kde vám pak pošlou přihlášku na vyplnění a zodpoví případné dotazy.

Napsal: Marek Krajči