Archiv nabídek

Jak na volby do Evropského parlamentu? Dozvíte se na projektu I Love EU!

Logo projektu I Love EU

Volby do Evropského parlamentu v květnu 2019 budou pro mnohé mladé lidi jejich prvními. Proč jsou důležité? Co je to Evropský parlament, o čem rozhoduje a co může ovlivnit? To vše se dozvíte na týdenním projektu I Love EU (I Like to Vote in my first Elections to the EU Parliament – Chci volit v mých prvních volbách do Evropského parlamentu) spolu s dalšími více než 50 mladými lidmi z 11 zemí Evropské unie (Itálie, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Litva, Lotyšsko, ČR, Maďarsko, Španělsko, Malta a Řecko).

Program bude probíhat ve dnech 5.–12. března 2019 v malebném toskánském městečku San Miniato (nedaleko Pisy), zejména v místním františkánském klášteře ze 13. století, kde budou účastníci i ubytováni. Vyslat můžeme 5 mladých lidí z ČR, prvovoličů do Evropského parlamentu.

Hlavním cílem projektu je zlepšit znalosti mladých lidí o evropských institucích, zvýšit jejich povědomí o důležitosti voleb do Evropského parlamentu a podpořit jejich účast na volbách v květnu 2019. Na účastníky čekají praktické i intelektuální aktivity za podpory zkušených školitelů na zvýšení sebevědomí a získání přehledu, zlepšení komunikačních dovedností i vytvoření trvalých kamarádských vztahů. Navíc bude mít každá národní skupinka mít též prostor pro vytvoření a vedení vlastní aktivity pro všechny účastníky. Součástí projektu bude i flashmob :)

Projekt je realizován s podporou programu Evropské unie Erasmus+. Díky tomu bude účastníkům bezplatně zajištěna doprava, ubytování, stravování i program během celého semináře. Projekt pořádají italské organizace FTS Fondazione Toscana Sostenibile a NKey srl, Česká rada dětí a mládeže je projektovým partnerem.

Požadavky na účastníky:

  • mladí lidé ve věku 18–22 let, kteří ještě nevolili ve volbách do Evropského parlamentu;
  • znalost angličtiny na komunikační úrovni;
  • české občanství a trvalý pobyt v ČR (z důvodu grantových podmínek);
  • časové možnosti pro účast na projektu v celé délce jeho trvání a ochota šířit výstupy projektu po návratu do ČR.

Vyplněné přihlášky posílejte do 17. 2. 2019 e-mailem na adresu zahranici@crdm.cz.

Těšíme se na vás!

Napsal: Marek Krajči

Ke stažení

Příloha k článku ke stažení