Archiv nabídek

Vydejte se na 72 hodin za hranice! Zdarma!

72 hodin 2017 v Chorvatsku (foto archiv – Děti Řepice)

Projekt 72 hodin není pouze výsadou dobrovolníků v České republice, koná se i v dalších zemích Evropy. Zapojit do zahraničních projektů 72 hodin se můžete i Vy se svou skupinou, navíc zcela zdarma!

AKTUALIZOVÁNO 21. 9. 2018: Last-minute: Na 72 hodin do Bosny a Hercegoviny zdarma!

Na poslední chvíli nám pořadatelé 72 hodin z bosenského Sarajeva nabídli možnost vyslání skupiny až 10 dobrovolníků na tamější místní projekty. Bude se malovat, uklízet, sbírat jídlo, nebo připravovat marmeláda :) Ale pozor, je nutná rychlá reakce, protože 72 hodin v Bosně začíná už ve čtvrtek 27. 9.! Pokud máte chuť vyrazit se svým oddílem nebo skupinou, kontaktuje nás na e-mailu zahranici@crdm.cz nejpozději v úterý 25. 9.!

Vyslat můžeme celkem 10 dobrovolníků, ale je možné i méně. Z hlediska možností dopravy do Sarajeva je nutností mít vlastní auto (případně dvě nebo dodávku – v závislosti na velikosti skupiny). Náklady na dopravu Vám proplatí ČRDM. Do Sarajeva je možné cestovat ve čtvrtek 27. 9., abyste tam večer dorazili. Akce pak bude končit v neděli 30. 9. kolem páté odpoledne, poté je možné cestovat zpátky do ČR.

Bosenští pořadatelé Vám zajistí stravování a ubytování v centru mládeže ve dvou a třílůžkových pokojích (pro jistotu si však dobrovolníci mají s sebou vzít i spacáky). Alespoň jedna osoba ze skupiny se musí umět domluvit anglicky kvůli komunikaci se zahraničními organizátory na místě. Je možné, aby se zapojili i lidé mladší 18 let – zodpovídat za ně budou zletilí členové skupiny.

Neváhejte a vyrazte na dobrodružství na 72 hodin do Bosny!

Pokud už nestíháte Bosnu, máme pro Vás jiné možnosti s méně šibeniční uzávěrkou – Česká rada dětí a mládeže totiž nabízí čtyřčlenným týmům dobrovolníků zajímavé dobrovolnické pobyty na 72 hodin do Chorvatska, Maďarska a Rakouska. Cestovné hradí ČRDM, ubytování a stravu pak naši zahraniční partneři. Skupiny z ČR pomohou místním organizacím s prací na jejich dobrovolnických projektech. Typově jde většinou o projekty úklidové a zkrášlovací (např. čištění lesa, sázení stromků, malování prostor, které mají sloužit mládeži nebo kultuře), ale i o pomoc rodinám v sociální nouzi.

Vycestovat můžete v těchto termínech:

  • Chorvatsko: 18.–21. 10. 2018 (uzávěrka přihlášek 5. 10.)
  • Maďarsko: 11.–14. 10. 2018 (uzávěrka přihlášek 5. 10.)
  • Rakousko: 17.–20. 10. 2018 (uzávěrka přihlášek 5. 10.)

Je potřeba, aby se alespoň jedna osoba ze skupiny uměla domluvit v anglickém jazyce kvůli komunikaci se zahraničními organizátory na místě.

Svůj zájem o účast nám hlaste na e-mailu zahranici@crdm.cz, kde vám zodpovíme i případné dotazy. Uzávěrka přihlášek je 5. 10. 2018!

Více o projektu 72 hodin zjistíte na stránkách 72hodin.cz nebo na Facebooku 72 hodin.

Napsal: Marek Krajči