Aktuální nabídky

Na tří měsíce do USA? Jde to s programem CEE

Program CEE

Záleží vám na veřejných záležitostech a chcete dosáhnout zlepšení ve vaší komunitě? Jste aktivní v neziskové organizaci, spolku nebo jiném společenství? Pak i vám je určen program Community Engagement Exchange Program (CEE) v USA. CEE je plně hrazený stipendijní program pro mladé lidi ve věku 21–27 let navržený tak, aby umožnil mladým lídrům občanské společnosti využít sílu sítí, vztahů a informací pro veřejné dobro, konkrétně v otázkách souvisejících s občanským dialogem a budováním míru, otevřenou a participativní vládou, ženami a genderem, odolností a udržitelným rozvojem i zapojením mládeže.

Během programu se stipendisté zúčastní praxe v USA po dobu tří měsíců v rámci hostitelské organizace, získají mentorství od globálních expertů na občanskou společnost, rozvinou své vůdčí schopnosti a přidají se do sítě nadšených a oddaných jednotlivců i organizací ovlivňujících smysluplné změny v komunitách po celém světě.

Stipendium pokrývá náklady na ubytování, stravování, dopravu i zpáteční letenku do USA.

Náplň programu

  • Spolupráce s organizacemi občanské společností v USA během tříměsíční praxe.
  • Rozvoj vlastních vůdčích schopnosti a dovedností.
  • Vytvoření a uskutečnění projektu občanské společnosti ve své domovské zemi.
  • Vybudování trvalého spojení s odborníky z občanské společnosti prostřednictvím navazujících grantů na výměny.
  • Zapojení se do celosvětové síti absolventů programu nastupujících lídrů ve více než 100 zemích světa.

Podrobnosti

Praxe v USA se uskuteční od 11. 3. do 6. 6. 2025.

Zjistěte si další podrobnosti v letáku a na stránkách programu – https://irex.org/cee – nebo se s případnými dotazy obraťte na Ally Russell: arussell@irex.org

Přihlásit se můžete do 2. července 2024. Nenechte si ujít příležitost připojit se ke komunitě globálních mladých tvůrců změn!

Program CEE vybavuje angažované nastupující mladé lídry ve věku 21–27 let odbornými znalostmi, dovednostmi a zdroji k rozvoji víceodvětvových přístupů a budování zdravých a angažovaných komunit ve více než 100 zemích. Pořádá ho organizace IREX za podpory Ministerstva zahraničních věcí USA.

Napsal: Marek Krajči