Archiv nabídek

Mladé evropské perspektivy – česko-německý mediální projekt k Evropským volbám 2014

Evropské hvězdičky

25. května 2014 se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Jaký pohled / perspektivu mají mladí lidé na Evropskou unii? Jakým výzvám podle nich Evropská unie čelí a jak si mladí představují Evropu budoucnosti?

Zveme mladé lidi a prvovoliče ve věku 18–26 let z Česka a Bavorska, aby své představy a otázky o Evropě představili a projevili prostřednictvím mezinárodního mediálního projektu.

V rámci projektu se uskuteční úvodní workshop v Německu a závěrečný v ČR. V době mezi oběma workshopy budou účastníci zpracovávat témata prostřednictvím typu média, které si vybrali (film, fotografie, zvukový záznam). Výstupy své činnosti (fotografie, nahrávky) pak budou prezentovat na závěrečném workshopu. Pořádající organizace budou tyto výstupy zveřejňovat šířit přes své internetové a jiné mediální platformy.

Program – workshop v německém Waldmünchenu (14.–16. 2. 2014):

  • úvod do filmové, fotografické a zvukové techniky od mediálních expertů
  • výběr a rozvinutí témat ke zpracování

Program – workshop v ČR (25.–27. 4. 2014):

  • zakončení projektu
  • prezentace výstupů v rámci projektové skupiny

Koho hledáme?

Mladé lidi ve věku 18–26 let schopné domluvit se anglicky se zájmem o Evropu a Evropské volby, kteří mají chuť zúčastnit se mezinárodního setkání a ideálně mají zkušenosti s práci s médii (ať už s textem, filmem, zvukem, obrazem).

Účast na projektu je bezplatná. Pořadatelé zajistí ubytování a stravování a uhradí cestu na německý workshop. Účastníkům workshopu bude k dispozici zvukové studio i filmová a fotografická technika.

Vaše údaje (jméno, adresu, telefon, jaké medium si vyberete – video, film, zvukový záznam) a krátký odstavec o tom, proč se chcete zúčastnit a jaké máte znalosti s vybraným mediem, zasílejte na kontaktní e-mail: jana.votavova@crdm.cz do 2. února 2014.

Projekt pořádá Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Bavorským kruhem mládeže.

Napsal: Marek Krajči