Archiv nabídek

O lidských právech v Norimberku – zapojte se také!

Norimberk (ilustrační foto Marek Krajči)

Pracujete s mládeží a zajímají vás lidská práva a související témata? Pak i pro vás spolupořádá Česká rada dětí a mládeže se zahraničními partnery cyklus mezinárodních seminářů. První z nich se bude konat ve dnech 16.–21. 1. 2024 v německém Normiberku.

Tématem semináře bude „Mladá občanská společnost pod tlakem – zmenšující se prostor pro práci s mládeží“. Nad ním se budete zamýšlet s dalšími mladými lidmi a pracovníky s mládeží z Česka, Itálie, Německa a Ukrajiny. Akce se bude konat v hezkých prostorech mládežnického hostelu přímo na norimberském hradě.

Ještě před samotným setkáním se v lednu uskuteční online setkání, aby se účastníci seznámili navzájem i se školiteli. Pracovním jazykem semináře i online setkání bude angličtina. Účastníkům bude zajištěno ubytování (v jedno a dvoulůžkových pokojích), stravování, program a proplaceny cestovní výdaje do výše 175 €.

Využijte tuto možnost pro vyjádření, sdílení a výměnu svých názorů, zkušeností i představ, učení v mezinárodní skupině a rozvoj společných strategií a metod, jak čelit výzvám v Evropě. Stejně tak bude možnost získat partnery pro další budoucí spolupráci.

Požadavky na účastníky:

  • dobrovolní nebo profesionální pracovníci s mládeží;
  • zájem nebo i zkušenosti s tématem lidských práv a zmenšujícího se prostoru pro práci s mládeží v Evropě;
  • věk 18 let a více;
  • časové možnosti pro účast na celé délce trvání semináře;
  • schopnost komunikovat slovem i písmem v angličtině;
  • úhrada účastnického poplatku 15 € na osobu (účastnický poplatek vybíráme, abychom mohli zajistit hezčí prostory pro akci a kvalitnější ubytování).

Program a další podrobnosti se dozvíte z informačního dokumentu (v angličtině). Vyplněné přihlášky posílejte nejpozději v prvním lednovém týdnu 2024 e-mailem na adresu zahranici@crdm.cz, kam směrujte i případné dotazy.

Těšíme se na vaše přihlášky.

Napsal: Marek Krajči

Ke stažení

Příloha k článku ke stažení
Příloha k článku ke stažení