Zprávy z akcí

Co se dalo zažít na EYE

Vítejte na EYE 2016 ve Štrasburku (foto Michala K. Rocmanová)

European Youth Event je ohromná akce, z které si každý odveze to, co očekával, či snad požadoval – stačí se jen zapojit. Naše delegace pod hlavičkou ČRDM vyrážela v malé skupince z Prahy do Štrasburku a kromě zajímavých rozprav a síťování jsme při cestě zvládli i menší teambuildingovou aktivitu – výměnu porouchaného kola. Po příjezdu proběhlo krátké seznámení s alsaskou kuchyní v místním pohoštění a už se vše chýlilo k začátku celého EYE ráno následujícího dne.

Ten nepřekvapivě proběhl velkolepě v kulisách Evropského parlamentu s účastí několika tisíc mladých lidí z celé Evropy. Celý den i ten následující bylo možné navštěvovat rozmanité workshopy věnující se rozvoji jak jednotlivce, tak i společnosti – workshopy, z kterých informace poskytnuté účastníky, poputují i do některých z výborů Evropského parlamentu, mezi naše poslance. Program byl intenzivní, ať už někdo zvolil možnost účastnit se velkého počtu aktivit, nebo se v klidném a přátelském prostředí multikulturního Štrasburku věnoval seznamování s dalšími mladými a nadšenými lidmi. Celá akce před naším odjezdem vyvrcholila velkým koncertem, kde se mimo jiné do rytmu ska vlnil společně dav mladých lidí ze všech koutů Evropy.

EYE nabídla vše, stačilo si jen vybírat, čemu člověk dával přednost – na co měl zrovna chuť a co ho zajímá. V konečném důsledku však člověk přijížděl unavený, protože strávil čas přijímáním nových informací, názorů a podnětů každou vteřinu svého pobytu na EYE.

Napsal: Václav Kříž

Fotogalerie k článku