Zprávy z akcí

Za češtinou a němčinou do Srbska

Jazykový kurz Zažít a naučit se 2016 (foto Marek Krajči)

Od pátku 12. srpna běží v Srbsku nedaleko Karlštejna česko-německý jazykový kurz s jazykovou animací a pedagogikou zážitků pod tradičním názvem Zažít a naučit se. Zúčastňuje se ho na dvacet českých a německých dobrovolných i profesionálních pracovníků s mládeží. V malých skupinkách se společně s lektory učí cizí jazyk nebo si vylepšují jeho znalost, získávají tipy a triky pro organizaci mezinárodních aktivních setkání mládeže, např. prostřednictvím kooperativních dobrodružných her nebo aktivit zážitkové pedagogiky (kánoe, kolo, pěší turistika…), a to vše uprostřed krásné krajiny na Karlštejnsku. Účastníci si zmiňované aktivity během kurzu samozřejmě i sami vyzkouší a vše završí v sobotu klasickým táborákem.

Kurz poběží do neděle 21. 8., kdy se účastníci plní nových vědomostí i zážitků rozjedou domů. Věříme, že se s nadšenými zájemci o poznání sousedů setkáme v Srbsku i o rok.

Jazykový kurz pořádá Kinder- und Jugendring Sachsen e.V. z Drážďan za podpory Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem; partnerskými organizacemi jsou Duha Iuridica a Česká rada dětí a mládeže.

Napsal: Marek Krajči

Fotogalerie k článku